Ve Musicpedia yeryüzüne indi…

Merhaba Arkadaslar.Yine kendi yazdıgım bir Android uygulamasıyla karsınızdayım.Daha önce android isletim sistemi cihazları için yazdıgım Android Türkiye Hava durumu programını sitemden kodlarıyla birlikte paylasmıstım. Simdi de yine Android OS için yazdıgım bir uygulamayı sizlere tanıtmak istiyorum.Tanıtım videosunu ve flickr slaytshow’u asagıda görebilirsiniz.Burada simdi tanıtacagım uygulamamın ismi Musicpedia Mobil Müzik Ansiklopedisi Programı.

Arkadaşlar Musicpedia programım 2 büyük (Qualcomm ve AVEA) şirketin mobil uygulama yarışmasından finale kalarak büyük bir başarıya imza attı.Yani Musicpedia programı ödüllü bir programdır.
Detaylı bilgiyi görmek için tıklayın.

Musicpedia programı,müzikle ilgili olarak ansiklopedik bilgileri kullanıcıya sunan , 100.000‘in üzerinde bagımsız müzisyen ve 3 milyon‘un üzerinde müzik parçası hakkındaki bilgileri,çogunlugu Türkçe olarak kullanıcıya veren bir mobil ansiklopedi programıdır.

Arkadaslar Musicpedia programımı Android Markete de yükledim.Programımı “Reference” kategorisi altında bulabilirsiniz.Programı hızlı bir sekilde indirmek için QR barcode kodunu burada görebilirsiniz.
Arkadaslar Musicpedia programının (Hem Türkçe,hemde İngilizce) .apk dosyasını indirmek için Tıklayın.
Musicpedia programım için yardım amaçlı bir PowerPoint gösteri dosyası hazırlamıstım.Bu dosyayı indirmek için Tıklayın.

Musicpedia programı orijinal bir fikirdir.Ansiklopedi programlarına sık sık internet veya mobil dünyada rastlıyoruz ancak müzik alanına özellesmis bir program sadece Musicpedia programıdır.Zaten Musicpedia programının sloganıda(Dünya’nın en büyük mobil müzik ansiklopedisi) iddiasını göstermektedir.Musicpedia programı Last.fm müzik/internet radyosu sitesinin Web Servisini kullanmaktadır.Programın alt yapısıda çok saglam bir internet sirketinin altyapısıdır.Bu nedenle Musicpedia programı altyapısıyla, orjinalligiyle,kullanım kolaylısıyla,kullanıcıya verdigi ansiklopedik bilgilerle,binlerce müzisyen hakkında verdigi Türkçe bilgilerle ,mobil dünyada kısa sürede kendini gösterebilecek ve yer elde edebilecek bir programdır.

Musicpedia programını kullanmak oldukça basittir.Musicpedia programı sarkıcı(artist)’ların adlarına göre arama yaparak bilgilerini getirir.Oncelikle ana sayfadaki sarkıcı Adı: text kutusuna sarkıcı(artist) Adı girilir (Tarkan,Manga,Hadise,U2,Lady Gaga vs.) ve ilgili butona tıklanır.Bu sekilde aranan sarkıcı(artist) ile ilgili olarak küçük bir resim ve kısa biyografi bilgisi kullanıcıya getirilir.Daha fazla bilgi almak için ise ilgili butona tıklanarak Detaylar sayfasına geçilir.

Uygulamam Eclipse Galileo IDE de gelistirilmistir ve Android 2.1 versiyonunda çalısmaktadır.

Musicpedia programı , müzikle ilgisi olan 7-77 yas grubunda olan herkese merak ettigi sarkıcı/grup hakkında Biyografi,sarkılar,Resimler,Albümler,Etkinlikler gibi bilgileri veren bir programdır.Ayrıca “Etkinlikler” menü sayfası içerisinde istediginiz dünya sehrindeki(istanbul,london,paris,new york vs.) konser ve etkinlik bilgilerini (yer,zaman,adres) görebilirsiniz. Kullanımı oldukça basittir.

Musicpedia programı , müzik meraklısı herkese hitap etmektedir.

Arkadaslar Musicpedia programıyla ilgili olarak bir tanıtım videosunu hazırlamıstım.Asagıdan bu videoyu izleyebilirsiniz

Android App Inventor Egitim Videosu from Kadir Gülagız on Vimeo


Arkadaslar Musicpedia programıyla ilgili olarak daha fazla görseli asagıdan ve linkten Flickr slaytshow olarak görebilirsiniz

Get the flash player here: http://www.adobe.com/flashplayer

Herkese Kolay Gelsin.

kGlz…

Share your opinion! Post your thoughts.