Archive for April, 2009

FTP istemciyle ücretsiz web servisi kullanımı

Bazı zamanlar size ait olmayan bir bilgisayar üzerinden internete FTP erişimiyle bağlanmak zorunda kalabilirsiniz. Bilgisayara hızlıca kurabileceğiniz bir FTP istemcisi biliyor olmalısınız, fakat buna hiç gerek yok. Çünkü kurulum gerektirmeyen alternatif bir yol zaten mevcut. Read the rest of this entry »

İlk Android Netbook Hazır Gibi

Beklenenden fazla hızlı büyüyen Netbook pazarında Android işletim sistemine sahip ilk Netbook Alfa 680 oldu. Read the rest of this entry »

Microsoft’tan Türkiye’ye 500 bin dolar yatırım

Microsoft CEO’su Steve Ballmer Ankara‘da 500 bin dolar ilk yatırımla kurulan ve 10 milyon dolara kadar yatırım yapılacak olan yenilikçilik merkezinin açılışını yapmak üzere Ankara’daydı. Read the rest of this entry »

Vodafone Yeni Android’in Fiyatını Açıkladı

Vodafone, Google’ın Android platformuna sahip olan G1′den sonra gelen ikinci cihaz HTC Magic’in fiyatını açıkladı. Read the rest of this entry »

Tek Tıkla Sözlükte Arayın

Firefox ile internette gezinirken bilmediğiniz bir kelime ile karşılaşınca üzerine tıklayarak anlamını anında bulabileceğiniz Dictionary Search adlı eklentiye göz atın. Read the rest of this entry »