Archive for June, 2009

Huawei’den Çin İşi Android

Barselona’da hareketlilik sürüyor ve farklı platformlardan yeni ürün duyuruları yapılıyor. Huawei’den resmi olarak Android cihazını duyurdu

Barselona’da mobil kazan kaynıyor desek yanlış olmaz. GSMA Mobil Dünya Kongresi‘nde (GSMA MWC 2009) dün geç saatlerde Huawei’den beklediğimiz haberi aldık. Daha önce yaptığımız tahminler doğru çıktı ve Google’un açık kaynaklı işletim sistemi Android‘e sahip yeni cihazını duyurdu. Read the rest of this entry »

Türkiye’nin İlk Android’li Telefonu

General Mobile’ın yakında piyasaya sunacağı Türkiye’nin ilk Android’li telefonu DSTL1′i General Mobile Türkiye Müdürü Melih Çoğan’la konuştuk.

Google’ın mobil cihazlar için geliştirdiği ve yaklaşık 8 ay önce piyasaya çıkan Android işletim sistemi dünyada yankı bulmaya devam ediyor. Bu alanda Türkiye’deki ilk Android kullanan cep telefonu ünvanına sahip olan General Mobile DSTL1‘i ve Android işletim sistemin Türkiye’deki gelişimini, General Mobile Türkiye Müdürü Melih Çoğan‘la görüştük. İşte DSTL1′den ilk görüntüler. Read the rest of this entry »

Android Walkman’ler Geliyor

Sony yeni nesil Walkman serisi ürünlerinde Google’ın açık kaynak kodlu işletim sistemi Android’i kullanacağını açıkladı. Read the rest of this entry »

Geleceğin Tercihi Android Olacak

Küçük dizüstü bilgisayarların bu kadar rağbet görmesini üreticiler bile beklemiyordu. Pastanın çapı günden güne büyüyor. Read the rest of this entry »

Android Developer Challenge 2 duyuruldu.

Evet sonunda beklenen duyuru yapıldı ve google’ın android işletim sistemi için düzenlediği android developer challenge 1 den sonra 2. sininde yapılacağı duyuruldu.Dünyada pek çok kişi tarafından uzunca bir süredir beklenen(ben dahil) bu haber, pek çok kişiyi heyecanlandırmıştır heralde.

Google ADC 2 de ADC 1′den farklı değişikliklerin olacağını duyurdu

.Ayrıntılı bilgi için  http://code.google.com/intl/tr-TR/android/adc/

haydi android programcıları  iş başına…

kGlz…

İlk Android Acer’dan Gelecek

Acer, Google’ın Android işletim sistemini kullanan ilk dizüstü bilgisayarı piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Read the rest of this entry »

Ubuntu, Android’e Destek Veriyor

Faaliyet operasyonları ve diğer karakteristik uygulamalarla Google Android sistemi çeşitli taşınabilir bölümlerde kullanılabiliyor. Read the rest of this entry »