Archive for January, 2011

Android, Bu Yazılım İle Daha Keyifli

Akıllı telefonlardaki en önemli konulardan biri de arayüzün başarısıdır. İşletim sistemi ne kadar güçlü olursa olsun, kullanım kolaylığı sağlamadıktan sonra sistemin geniş kitlelere yayılabilmesi olanaklı değildir ne yazık ki. Zaten şu anda işletim sistemlerindeki savaşın da bu yöne kayması bu durumun açık bir göstergesidir.

SwipePad

Android’in arayüzü kimilerine göre çok başarılı olmakla birlikte bazı kullanıcılar çeşitli üçüncü şahıs yazılımlar ile sistemin desteklenmesi gerektiğini belirtiyor. Buradan hareketle, Android’in kullanımını kolaylaştırmak ve hızlandırmak amacıyla geliştirilmiş birçok mobil yazılım mevcut. Onlardan en yenisine yazımızda yer verdik.

SwipePad isimli Android uygulaması, telefonunuzda ön yüklü olarak gelen veya sonradan yüklenmiş üçüncü şahıs yazılımları listeleyebiliyor. Bekleme ekranına dokunarak açılan menüden parmağınızı ekran üzerinde gezdirerek istediğiniz yazılımı açabilirsiniz. Ayrıca yanlış bir simgeye tıkladığınız takdirde hemen doğru simgeye tıklarsanız telefon, ikinci tıklamanızı algılayarak istediğiniz yazılımı açacaktır. Read the rest of this entry »

İş Dünyası İçin Özel Tablet PC

Geçtiğimiz yıl iPad ile birlikte tüketicilerin ilgisini çeken tablet bilgisayarlar 2011 yılında altın çağlarını yaşayacak. Cisco, iş yaşamı için özel olarak hazırladığı Cius adlı tablet ürünüyle sektörde özel bir yere ulaşmayı hedefliyor.

Son kullanıcıdan çok kurumsal çalışanları, hedefleyen Android işletim sistemi ürün Cisco’nun İstanbul’da düzenlediği özel bir toplantıyla ülkemizde de tanıtıldı.

Şirketlere Neler Sunacak?

 

s

Cius hakkında en çok merak edilenleri Cisco Turkiye Teknolojiden Sorumlu Genel Mudur Yardimcisi Hakan Erkan’a sorduk. İşte iş dünyası için özel hazırlanmış tabletin özellikleri.