Archive for January, 2012

Asus Transformer Android 4′e Geçiyor

Asus’un geçtiğimiz sene Nisan ayında çıkardığı ilk tablet modeli olan Asus Eee Pad Transformer (TF101) modelinin de Android‘in en son sürüm işletim sistemi olan Ice Cream Sandwich‘e yani Android 4.0‘a geçeceği açıklandı.

Firma tarafından yapılan açıklamada ilk model olan Asus Eee Pad Trasnformer için Şubat ayının ortasında Android 4.0 güncellemesinin yayınlanacağı belirtildi. Yeni model Asus Transformer Prime çıkana kadar en gözde tabletlerden biri olan TF101, aylık 400 bin satış rakamı gibi bir ortalamaya ulaşmıştı.

iPad‘den sonra en çok satan ikinci tablet konumuna kadar yükselen Transformer TF101 sahipleri, Android 4.0′a geçerek gündemden uzak kalmayacak. Ancak satış rakamlarında yeni model olan Transformer Prime’ın daha fazla satması bekleniyor.

HTC Sensation için Resmi Android 4 Sızdı

HTC‘nin güncelleme için çalıştığı ve stabil olmaya yakın olan Android 4.0.1 yazılımı internete sızdırıldı. XDA Developers adlı sitede paylaşılan yazılım, RC Team adlı geliştiricelerin sızdırılan sürümü temel alarak geliştirdiği yazılım, normal geliştiricilerin yaptığı ROM‘lardan çok daha stabil ve Sense RUU dosyaları oldukça stabil çalışıyor.

3.06.401.101 yapı numaralı yazılım, Sense 3.5 kullanıcı arayüzüne sahip ve 3.0.13 kernel veriyonuna sahip olarak geliyor.

Resmi yazılım tamamen duyrulmadan önce Custom ROM gibi yükleyip deneyebilirsiniz.  Sızdırılan versiyonun 4.0.1 olduğu ve dağıtılacak olan Resmi sürümün ise 4.0.3 ile geleceği konuşuluyor.