Archive for May, 2013

900 Milyon Android Aktive Edildi!

Bu akşam başlayan ve 17 Mayıs‘a kadar devam edecek olan Google I/O 2013′ün giriş konuşmalarında, Android platformuyla ilgili yeni bilgiler paylaşıldı. Etkinliği takip etmek isteyenler, buradaki haberimize bakabilirler.

6.000′in üzerinde katılımcı ile beraber 90 ülkeden Extended organizasyonlarıyla toplamda bir araya gelenler ile hızlı bir başlangıç yapan organizasyon, Android uygulaması ve YouTube kanalından da takip ediliyor. Toplamda 50.000 civarı kişi tarafından takip edilmeye başlanan organizasyon, 2013 yılının mobil trendlerini ve yeni teknolojilerini belirleyecek.

Yaklaşık 3 saat süren ilk açılış konuşmasında, Android platformuyla ilgili bilgiler verilirken, açıklanan rakamlar herkesi şaşkına çevirdi.

Sundar Pichai, iki yıl önce aktive edilen Android cihaz sayısını 100 milyon olarak açıkladıklarını, bugün bu rakamın 900 milyonu aştğını belirtti.

Apple App Store’un indirme değerlerine de yaklaşan Android işletim sisteminin uygulama mağazası Play Store‘daki değerler ise 48 milyar seviyesinde.

2012′de bu değerler neredeyse yarı yarıya daha azdı

Play Store ile App Store arasındaki gelir farklarının kapandığı günümüzde, Play Store‘dan aylık olarak 2.5 milyar indirme yapıldığı da belirtiliyor.

Alıntıdır.